Recep Tayyip Erdoğan

All Photos Twitter.com 2 hours ago
Yarın başlayacak NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere Madrid’e doğru hareket ettik. Görüşmelerde hem gündemimizdeki ikili meseleleri hem @NATO bünyesindeki iş birliğimizi hem de küresel gündemi değerlendireceğiz.
İspanya Ziyareti Öncesi Basın Toplantısı twitter.com/i/broadcasts/1…
Türk sinemasının usta aktörü, sanatıyla, duruşuyla, karakteriyle hepimize örnek olan büyük sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun.
Kamu hizmetlerinin, ücretlilerin ve dar gelirlilerin hayatlarının, istihdam ve üretim faaliyetlerinin belli bir seviyenin altına düşmemesi için aldığımız tedbirlerden biri de Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmekte olan ek bütçe teklifimizdir.
Gençlerimize yaz aylarında gönüllerince seyahat edebilmelerine imkân sağlayacak bir müjdemiz de var... 81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız, 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamalarına açık olacaktır.
Bu yaz Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı spor okulları 5-18 yaş arası evlatlarımız için açık olacak. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi yüzmeden tenise, eskrimden güreşe, cimnastikten judoya kadar sporun her branşında faaliyet gösteren okullarımıza davet ediyoruz.
Son dönemde Adana’da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kaliteli petrol bulduk. Ekonomik değere sahip petrolün rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar...
Kabine Toplantısı Sonrası Millete Sesleniş twitter.com/i/broadcasts/1…
Marmaris Afet Koordinasyon Merkezi Basın Açıklaması twitter.com/i/broadcasts/1…
Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin Cenaze Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud’u Resmî Karşılama Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
Cumhurbaşkanı @RTErdogan’ın, Küresel Parlamenter Konferansı’na gönderdiği video mesaj
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
Yüreğiyle, fedakârlığıyla ömrünü ailesinin huzuruna, mutluluğuna, refahına adayan tüm babaların #BabalarGünü’nü tebrik ediyorum. Başta şehitlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm babaları rahmetle, hayır dua ile yâd ediyorum.
Portekiz’de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası’nda 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan millî sporcularımızı tebrik ediyor, büyük emek ve gayretle ülkemizi temsil eden millîlerimize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 🇹�6h
Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na Canlı Bağlantı twitter.com/i/broadcasts/1…
Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için farkındalık oluşturmayı amaçlayan Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nü tebrik ediyorum.
Eğitime harcanan her kuruşun Türkiye’nin geleceğine yapılan en büyük yatırım olduğunu düşünüyoruz. Eğitimin kalitesini artırmak, eğitimi yaygınlaştırmak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çok yönlü mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz.
Hizmetleriyle, kişiliğiyle ve siyasetiyle yakın tarihimizin unutulmaz isimleri arasında yerini alan Türkiye Cumhuriyeti’nin 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ahirete irtihalinin yıl dönümünde rahmetle yâd ediyorum.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilere açıklama yapıyor twitter.com/i/broadcasts/1…
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
Devletimizin sizlere sunduğu bu imkânlardan en güzel şekilde istifade edeceğinize inanıyorum. Her birinizi gözlerinizden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.
Matematik, yabancı dil, bilim ve sanat alanlarında açılacak yaz okullarıyla tatilinizi en verimli şekilde değerlendirmenizi arzu ediyoruz. Aynı şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve diğer kurumlarımızın sizlere yönelik pek çok çalışması var.
Çevrenizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını arayın. Millî Eğitim Bakanlığımız bu amaçla sizin için çok önemli bir proje başlattı. Bu sene öğrencilerimize yönelik yaz okulları açıyoruz.
Bilgisayarda veya sokakta arkadaşlarınızla oyun oynarken aynı zamanda yeni şeyler öğrenmekten de geri durmayın. Özellikle de günlerinizi sadece bilgisayarla, internetle, tabletle ekran başında ziyan etmeyin. Bir sanat dalıyla veya bir spor branşıyla muhakkak ilgilenmeye çalışın.
Sevgili öğrencilerimiz… Tatilin dinlenmeyle birlikte yeni şeyler öğrenme fırsatı olduğunu da lütfen unutmayın. Tatilin sevincini doyasıya yaşarken kitaptan, okumaktan, araştırmaktan asla vazgeçmeyin.
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı twitter.com/i/broadcasts/1…
Cari dengede, yılın ilk dört ayında, enerji ve altın hariç 37 milyar doların üzerinde fazladayız. İnşallah geçtiğimiz 20 yılda ülkemizin her meselesini çözdüğümüz, milletimizin her beklentisine cevap verdiğimiz gibi bugünkü sıkıntıların da üstesinden yine biz geleceğiz.
Tüm dünyada petrolden doğal gaz ve kömüre kadar enerji kaynaklarının hepsinde fiyatların artması, günlük hayattan sanayi üretimine kadar her alanda dengeleri bozmuştur. Biz vatandaşlarımızı bu aşırı artışlardan korumak için çok ciddi tedbirler aldık, almaya devam edeceğiz.
Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifi önümüzdeki günlerde Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Gençlerimize yeni bir fırsat tanıyacak bu teklifin şimdiden tüm öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
Devletimizin en köklü kuruluşları arasında yer alan, ülkemizin her bir tarafında fedakârca hizmette bulunan Jandarma Genel Komutanlığımızın 183. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Teşkilatımızın aziz şehitlerine Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Bugün hizmete aldığımız, Türkiye’nin uzay macerasında yeni bir aşama olan Türksat 5B uydumuz ülkemize, milletimize ve sektörlerimize hayırlı olsun. 🇹�b1
ING Basketbol Süper Ligi Şampiyonu olan @FBBasketbol takımı ile taraftarlarını ve Fenerbahçe camiasını en kalbî duygularımla tebrik ediyorum.
Yeni nesil teknolojiye sahip 4’üncü sondaj gemimiz Abdülhamid Han Sondaj Gemisi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Fatih Sondaj Gemimiz gibi Abdülhamid Han Sondaj Gemimiz de vereceği müjdeli haberlerle ismini milletimizin gönlüne yazdıracaktır. 🇹�wz
Bugün, ülkemizin şu ana kadarki en büyük doğal gaz keşfi olan Karadeniz gazında kritik bir safhaya daha ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. İnşallah 2023’ün ilk çeyreğinde, ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküp doğal gazı millî iletim sistemimize aktarmış olacağız.
Karadeniz Gazı Denize İlk Boru İndirme ve Kaynak Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
Kim ne derse desin, hangi çirkefliği yaparsa yapsın; Türkiye, terörün her türlüsüyle mücadelesini eninde sonunda zafere ulaştıracaktır.
Türkiye, 217 ayrı ülke ve bölgeye yaptığı ihracatla bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandıran bir ülke hâline gelmiştir. İhracatımızın birim değer itibarıyla yükselmesi ayrıca önemlidir. Yüksek katma değerli ürünler ihraç etme hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. 🇹�z9
Türkiye İhracatçılar Meclisimizin 29. Genel Kurulunda ödüllerini alan İhracatın Şampiyonları firmalar ve iş insanlarını tebrik ediyorum. Üretim ve ihracat yolunda adım atan herkesin yanındayız, destekçisiyiz. Ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri hâline beraberce getireceğiz.
Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
Derin kızımızla Van’da…
Ankara’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden CHP Mamak İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlkay Yiğit’e Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve tüm CHP camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum.
1868’den beri milletimizin iyilik, merhamet ve şefkat duygularının bayraktarlığını yapan Türk Kızılay’ın 154’üncü kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.
Van bizi bilir, biz de Van’ı biliriz… Teşekkürler Van… 🇹�im
Ülkemizin doğusunun yükselen yıldızı, bölgesinin lokomotifi, tarih ve medeniyet şehri Van’a hizmet etmeye devam edeceğiz...
Van’ın, şu canım şehrin 25 yıl önceki, 30 yıl önceki, 40 yıl önceki hâliyle bugününü karşılaştırdığımızda aradaki farkın asırlık olduğunu vicdanı olan herkes kabul edecektir. Son 20 yılda Van’a yaptığımız yatırımların toplam tutarı 38 milyar liraya ulaşmıştır.
Bugün Van’ı her alanda daha ileriye taşıyacak, Vanlı kardeşlerimize daha iyi hizmetler verilmesini sağlayacak olan, yatırım bedeli toplam 4 milyar 175 milyon lirayı bulan yüzlerce eserin resmî açılışını gerçekleştirdik. Van’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun.
Twiends™ uses the Twitter™ API, displays it's logo & trademarks, and is not endorsed or certified by them. These items remain the property of Twitter. We do not sell followers, we only provide display advertising. Bots & fake accounts are not permitted on twiends. © 2009
Grow Your Twitter Free
Want To Grow Your Twitter?
We help other people find and follow you on Twitter.
Key Info:
Started in 2009
Over 6 million signups
Country targeting provided
We never auto tweet to your timeline
We never auto follow others
We actively moderate our community
Please Share
Please upgrade your browser  chrome