Odun Herif

All Photos Twitter.com
Türkiye’de geçen yıl 9 milyon sokak hayvanı öldü ya da öldürüldü. 2,5 milyon kısırlaştırılmamış dişi sokak hayvanı var. Bu yıl sadece 1 kez ve sadece 4 yavru doğurmuş olsalar 10 milyon yavru doğmuş. Nüfusları 1 milyon arttığına göre 9 milyon sokak hayvanı öldü, öldürüldü.
Haberi yokmuş gibi safa yatmanın alemi yok. Bal gibi biliyordunuz o barınaklarda olanları. Hepiniz öldürüyorsunuz. En baba belediye yılda %10 bile kısırlaştırmıyor öldürüyor.
%3-5 buluyorsanız tebrikler katliam merkezine sahip bir belediyeniz var. Konya belediye açıklama yapmış. Konuyu araştıracakmış. Yıllık 5.000 kısırlaştırma yapıyor Konya. 150.000 sokak hayvanı var. Katliam yapmadan nüfusu nasıl kontrol altına alıyormuş sayın belediye açıklasın.
Kardeşim bana niye kızıyorsunuz. Yüzünüze gerçeği vuruyorum. Sayılar ortada. Belli ki barınaklar her belediye için imha merkezi olmuş. Girip ilinizin belediyesini Google’da aratın. Yılda kaç hayvan kısırlaştırdıklarına bakın. Sonra onu ilinizdeki sokak hayvanı sayısına bölün.
%3 kısırlaştırmayla nüfusu kontrol etmek imkansız. Her yıl toplam hayvan sayısının sadece %3-5’ini kısırlaştırarak nüfusu kontrol ettiğini söyleyen her belediye katliam yapıyor. Sadece biz görmüyoruz.
Girip Google’da sırayla belediyelerin açıkladıkları hayvan ve kısırlaştırma sayılarına bakın. Hava atar gibi “bölgemizde 100.000 hayvan var, bu yıl 3.000’ini kısırlaştırdık” diyorlar. %2-3 kısırlaştırma yapan belediyeye hayvanları nerede katlettiklerini sorun.
Belediyeler “şu kadar hayvan kısırlaştırdık, bu kadar hayvan kısırlaştırdık” diye hava atıp barınaklar kuruyor da adedi bırakın yüzde kaçını kısırlaştırıyorsunuz? En iyi kısırlaştırma yapan belediye bile mevcut hayvan sayısının %10’unu kısırlaştırmıyor.
Türkiye’deki sokak hayvanı sayısı en iyi ihtimalle 5 milyon. Yıllık kısırlaştırılan hayvan sayısı ise 200 bin. Yani Türkiye genelinde her yıl hayvan sayısının %4’ü bile kısırlaştırılmıyor. Sayılar gösteriyor ki belediyeler için bu görüntüler normal. Sadece ortaya çıkmıyor.
e biz depremi de durduralım o zaman böyle 7 saniyede
Eskişehir, Bursa, İstanbul, Ankara, Kocaeli ve çevre illerde hissedilmiş. Merkez üssü hakkında bilgi var mı?
Ankara’da ve İstanbul’da hissedilmiş. Rasathanenin sitesinde henüz veri yok.
İstanbul’da hissedildi. Başka şehirlerde de hisseden var mı?
Elinizde dolara dayalı olduğunu söyleyen kriptopara tutmayın arkadaşlar. Bankanıza çekin dursun. Tether dolar değildir dolara dayalı olduğunu iddia eden bir dolarımsıdır. Patladığında yanınızda kimse olmayacak. Elinizde USDT tutmayın, bankanıza çekin.
Tether’i ayakta tutan güç
şuna acayip üzüldüm yaa. söyleyecek söz bulamıyorum. twitter.com/peykatv/status…
* Nükleer enerji ✅ * GDO’lu besinler ✅ * Yapay et ✅ Yaşasın nükleer, yaşasın gdo ve şimdi de yaşasın yapay et. Var mı ülkede düşmanlık edilen başka nimet? Varsa ona da yaşasın! twitter.com/caglarcilara/s…
Helal lan sana çocuk adam. Siyasetçiler şu adam kadar cesur olamadı. Oğuz Alperle bir gün bir yerde yemek yerken denk gelirsek ve gel beraber yiyelim ben ısmarlayayım kardeşim derse valla olmaz deyip ben ısmarlayacam. Arkandayız çocuk adam!!! twitter.com/oguzalperoktem…
Artık savaşlar dijitalde dönüyor. Siber güvenliğin önemini anlatan bir belgesel. #TRTBelgesel twitter.com/trtbelgesel/st…
fazla mavi tikim var, aylık 105'e bırakırım
Eşimle tanıştığımızda muhabbet esnasında doğum tarihi konusu açıldı, 4 kasım doğumluydu. Bana sorduğunda ben de 4 kasım olduğunu söyleyince inanamadı. Hayatın büyük bir tesadüfü olarak bu 4 kasımda kızımız Asya hayatımıza girdi.
Retweeted by Odun Herif
Bugün İstanbul’da taksiye bindim. Taksici gayet neşeli bir abiydi. İşini severek ve düzgün yapan taksiciler de var. Azlar ama varlar. Onlara teşekkürler.
Çocukların ısırılmış olması ve kuduz şüphesiyle acilen Ankara’ya getirilmiş olmalarını gerçek kabul etmiyor arkadaş. Olay gerçek, düzeltme kısmı durumunun iyi olup olmadığının kesin olmaması. Meselenin gerçek ve dikkate değer olması için çocuğun ölmesini bekleyecez galiba. twitter.com/Mehmet34395530…
Dün ısırılan çocuklardan birinin durumu iyiymiş. Diğerinin durumunun “ağır” olduğunu da durumunun “iyi” olduğunu da iddia edenler var. Paylaştığım tivitte çocuğun yüzü açık olduğu için düzeltme yapmak yerine tiviti kaldırıyorum. Kaynak belirtmeden paylaşmam hataydı. Teşekkürler.
Bu iki çocuk sokak köpekleri tarafından ısırıldıkları için kuduz oldular. Tedavisi yok, ÖLECEKLER.
Amazon hisseleri dakikalar içinde %20 çakıldı. Amazon’un düşüşündeki değer kaybının büyüklüğünü şöyle anlatmaya çalışayım: bizim Borsa İstanbul var ya, oradaki tüm şirketlerin toplam değerini düşünün. İşte Amazon’un birkaç dakikalık düşüşündeki kayıp o kadar. twitter.com/tradingview/st…
Blockzincir İstanbul etkinliğine geldik. Türkiye’nin bu konudaki çalışmaları konuşulacak.
#Selfie çekilirken böyle mi durmak gerekiyor gençler🙂 #Günaydinn 📍Zeugma Mozaik MüzesEH
Retweeted by Odun Herif
Kızım Elif Olgun yazdı ben söyledim, O kadar tatlı bi iş 🤍⭐️#Yildizz#özlemolgunn#elifolgunn Şimdi youtube ve tüm dijital platformlarda yayında ⭐️ youtu.be/oAEeGbCgaEIcV
Retweeted by Odun Herif
Sema Aydemir Gazi Yarı Maratonu’na hızlı başlamış. 🏃‍♀️ Evrim de her zamanki gibi ona destek olmuş. @semaaydemiresmii @evrimkeklik__@GaziantepBeldd 👏wYF
Ciddi soruyorum. Bu video troll mü? Yani parodi mi? Taklit mi yapıyor yoksa ciddi mi? twitter.com/tolgaakpinar/s…
İktidar, muhalefet ya da bağımsız bir aday farket etmez. Bir İstanbullu olarak benim oy verirkenki en büyük motivasyonum bu. Oyumu sarı taksileri yasaklayana, kaldırana veririm.
Sizin bilmem kaç milyon TL vererek aldığınız plakalar umurumuzda değil. Kimse size plakayı yatırım aracı olarak kullanmanızı söylemedi. Ev, arsa, altın alıp zarar eden adam gidip devletten zarar ettim paramı ver mi diyor? Kim dedi size "taksi plakası bir yatırım aracıdır" diye?
Oy verirken dikkate alacağım en büyük mesele bu olacak. "İstanbul'daki sarı taksileri kaldıracağız" diyen partiye oyumu veririm. Ciddiyim, hatta o parti için çalışırım. Hayatında İstanbul'da sarı taksiye binmemiş olan bu motivasyonu anlayamaz. twitter.com/izzetcapa/stat…
adana’da sürekli yiyorlar. normal bir insan evladı günde 3 öğün yemek yer. bunlar günde 3 öğün yemeğe ara verip dinleniyor.
adana’dan eskisi kadar vurdulu kırdılı haber gelmiyor. artık her yıl toplanıp 3 gün boyunca festival yapıyorlar. kebap, şalgam, ciğer, şırdan, muzlu süt, bici bici, parmak arası terlik, süpürge ne varsa gömüyorlar. öğütmesi 1 yıl sürüyor. kavgaya gürültüye vakit kalmıyor.
Adana Lezzet Festivali’ne geldik. Önce ciğer yedirdiler, sonra muzlu süt içirdiler, üstüne kek, pasta yedirdiler. Şimdi de yorulduysanız ara verip yemeğe gidelim diyorlar. Değişik bi memleket. Yedikçe yoruluyolar, yoruldukça yemek yiyolar.
Retweeted by Odun Herif
Koskoca ülkede şu "spam sms" olayını çözecek bir Allah'ın kulu yetkili yok mu ya? Şimdi de Flash SMS ile ekrana kocaman mesaj atıp duruyorlar. BTK ne iş yapıyor? İlgili bakanlıklar ne iş yapıyor? Herifler her gün 0212 'li numaralardan arıyor. Neden bunlar yakalanamıyor?
Yapay zekada gelinen son nokta.
4M takipçili hesap, video oyunundan alınan kesiti "yapay zekada gelinen son nokta" olarak paylaşıyor. Gelen yorumlara rağmen açıklama yapma ya da tweet'i silme gereği dahi duymuyor. Etkileşim denen şey insanları kandırmaları için yeterli bir motivasyon demek ki. twitter.com/HergunYeniBilg…
Retweeted by Odun Herif
adam “annesinin” kafasını kesiyor, videoda arkadan biri adama “or.spu çocuğu” diye bağırıyor. olaya tepki gösterenlerin bile şiddetini yönelttiği kişi yine katledilen kadın oluyor.
gaziantepteyim. allah korusun şu an güney yarım kürede herhangi bir yerde de olabilirdim. burda baklava var, beyran var, künefe var. güney yarım kürede bulamazsın.
bitcoin düşebilir, düşmezse çıkabilir. analizim bu kadar. teşekkür ederim.
Gaziantep'e gelip #Rumkale'de Fırat nehrinin üzerinde mangal yakmadan gitmek olmaz. @GaziantepBeld @FatmaSahin
Retweeted by Odun Herif
bugün aramadın ama sever o seni, bilir o seni… oldu kardeşim. özgüvene bak. aramamışsın, sormamışsın seni niye sevsin, niye bilsin.
Uzun yola çıkma isteği bir çeşit hastalık. Hiçbir amacın yok, gitmek istediğin özel bir yer yok. Gereksiz yere yorulacaksın, biliyorsun ama yine de o yola çıkmak istiyorsun.
Twiends™ uses the Twitter™ API, displays it's logo & trademarks, and is not endorsed or certified by them. These items remain the property of Twitter. We do not sell followers, we only provide display advertising. Bots & fake accounts are not permitted on twiends. © 2009
Grow Your Twitter Free
Want To Grow Your Twitter?
We help other people find and follow you on Twitter.
Key Info:
Started in 2009
Over 6 million signups
Country targeting provided
We never auto tweet to your timeline
We never auto follow others
We actively moderate our community
Please Share
Please upgrade your browser  chrome