Grow Your Twitter Free
Want To Grow Your Twitter?
We help other people find and follow you on Twitter.
Key Info:
Started in 2009
Over 6 million signups
Country targeting provided
We never auto tweet to your timeline
We never auto follow others
We actively moderate our community
Please Share
Please upgrade your browser  chrome

Abdullah Gül

All Photos Twitter.com 10 hours ago
Herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor; huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum.
Kayseri’de AGÜ’nün 3’üncü mezuniyet törenine katıldım. Keplerinin altındaki maskeleriyle öğrenciler çok mutluydu.
15 Temmuz hain darbe girişimine geçit vermeyen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması hayırlı olsun. Bu tarihi karar aziz milletimizi mutlu etmiştir. Emeği geçenleri tebrik ederim.
Refah Partisi çatısı altında uzun yıllar ülkemize beraber hizmet ettiğimiz, beyefendi kişiliği ile maruf Ahmet Tekdal Bey'e Allah’tan rahmet, gönüldaşlarımıza başsağlı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
Herkesin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder, yaşadığımız salgın hastalığın bir an önce bitip sağlıklı günlere kavuşulmasını, ülkemiz ve dünyada huzur ve refahın hakim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıldönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Birinci Meclisin tüm üyelerini rahmet ve şükranla anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, mutlu gelecek dileğiyle bütün çocukların gözlerinden öpüyorum.
Hepimizin gözü yaşlı, acımız çok büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.
Karar Gazetesi'ne verdiğim mülakatta gezi olayları ile ilgili kısmın kasıtlı olarak bazı çevrelerce çarpıtılmasını çok büyük bir ayıp ve çirkinlik olarak görüyorum. Söyleşinin ilgili kısmını kamuoyunun vicdanına aynen sunuyorum.
Karar Gazetesi'ne verdiğim mülakatta gezi olayları ile ilgili kısmın kasıtlı olarak çarpıtılmasını çok büyük bir ayıp ve çirkinlik olarak görüyorum. Söyleşinin ilgili kısmını kamuoyunun vicdanına aynen sunuyorum.
Bugünlerde üst üste millet olarak acılar yaşıyoruz. Yaşanan üzücü felaketlerde hayatını kaybeden sivil, asker ve kurtarma görevlilerine Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
This initiative is nowhere near to qualify as a peace plan but an irresponsible act jeopardizing regional peace&security and legitimizing occupation. It's a pity that the Palestinian Problem, an issue of global justice, is being sacrificed for the sake of domestic politics.
I watched the pulp fiction played at the White House last night. Trump Plan completely ignores the Palestinian sovereignty and territorial integrity as well as U.N. Resolutions, international law and order. #DealOfTheCentury
Dolayısıyla bu plan bir barış planı değil, işgali meşrulaştıran, bölge barışı ile güvenliğini tehlikeye sokan sorumsuz bir girişimdir. Küresel bir adalet meselesi olan Filistin sorununun ABD ve İsrail iç politikasına kurban edilmek istenmesi çok acıdır.
Dün gece Beyaz Saray’daki çirkin mizanseni izledim. Trump’ın planı Filistin’in en temel egemenlik haklarını, toprak bütünlüğünü, ilgili BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok saymaktadır.
Elazığ merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Umarım bu acı "çevre ve imar" konularında uyarıcı olur.
Yeni yılda herkese sağlık ve mutluluk diler, 2020 yılının milletimiz ve tüm insanlık için huzur ve barış getirmesini temenni ederim.
Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum.
Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlar, herkese esenlikler dilerim.
Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim.
I am saddened by the death of former French president Jacques Chirac. I cherish the memories of our friendship. He was a distinguished statesman who sincerely supported the strengthening of Turkey’s ties with Europe. I would like to express my condolences to all French people.
Görevde olduğum zaman zarfında yakın dostluk ve işbirliği içerisinde birlikte çalıştığımız Jacques Chirac’ın vefatını teessürle öğrendim.Kendisi Türkiye’nin Avrupa’yla bağlarının güçlenmesine içtenlikle destek vermiş değerli bir devlet adamıydı. Fransa halkına başsağlığı dilerim.
Kültür, sanat ve bilim dünyamızın değerli şahsiyeti, Ayasofya ve Topkapı müzeleri müdürü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Prof Dr Haluk Dursun’un zamansız kaybından büyük üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınları ile sanat ve kültür camiamıza başsağlığı diliyorum.
Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının "bu şekilde" görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır.
Herkesin Kurban Bayramını tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.
15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnip, canlarını milli irade uğruna demokrasimiz için feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
Kısa süre içinde ülkemizin en seçkin üniversitlerinden birisi olmayı başaran AGÜ’nün mezuniyet törenine katılarak öğrencilerle sevinçlerini paylaştım. Ülkemize ve insanlığa hayırlı olsun.
I am deeply saddened by the death of Mohammed Morsi, first and the only democratically elected president of Egypt. I would like to express my heart-felt condolences to all Egyptians. May Allah accept his martyrdom and may his soul rest in paradise.
Mısır’ın ilk ve tek demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin şehadetini büyük bir üzüntüyle karşıladım. Kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
Bugün Lahey’de Uluslararası Adalet Divanı’nın Barış Sarayı'nda “Barış Kültürü” konulu toplantıda Ortadoğu ile ilgili bir konuşma yaptım. Bölgede mutluluk ve refahın ancak barışla sağlanabileceğini, bunun yolunun da diyalog ve uzlaşmadan geçtiğini anlattım.
Herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini Allah'tan niyaz ederim.
Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız.
Ana muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün yapılan saldırıyı kınıyorum. Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık farkedilir.
Genç yaşta çektiği çilelerle yoğrulan Anadolu’nun dürüst ve yiğit evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybedişimizin 10. yılında rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun.
In the aftermath of the gruesome massacre that took place in New Zealand, Prime Minister @jacindaardern’s prudent speeches, integrative policies as well as her resolute and candid stance have been exemplary for all political leaders around the globe. I sincerely congratulate her.
Yeni Zelanda’da yaşanan tüyler ürpertici katliam sonrasında Başbakan Jacinda Ardern’in yaptığı sağduyulu konuşmalar, ortaya koyduğu kuşatıcı politika ve sergilediği samimi ve kararlı tavır tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir.
3)I take this occasion to extend my heartfelt thoughts and prayers for the victims in Christchurch, offer my condolences to their loved ones and wish recovery to the wounded. May Allah shower his blessings to martyrs.
2)It is of utmost importance not to give a slightest chance to such murderers and the risk of such incidences that could happen anywhere in the world.
1)I strongly condemn those ruthless villains who could not tolerate handful of Muslims and massacred scores of innocent believers worshipping in a mosque in New Zealand.
2) Bu vesileyle Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyorum.
1) Yeni Zelanda’da az sayıda bulunan Müslüman nüfusuna bile tahammülü olmayıp onlarca kişiyi camide katleden bu canileri lanetliyorum. Önemli olan dünyanın her tarafında olabilme riski olan bu tip olaylara ve yeni katillere fırsat vermemektir.
Vefatının 8. yılında Erbakan Hocamızı rahmet ve saygıyla anıyorum.
Bugün 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde popülizm konulu bir konuşma yaptım. Konuşmamda son yıllarda yükselen popülizmin çıkaracağı sorunlarla ilgili hususlara dikkat çektim. Ayrıca bu vesileyle birçok eski cumhurbaşkanı dostumla beraber olmaktan da mutluluk duydum.
2019 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış ve huzur dolu geçmesini temenni eder, herkesin yeni yılını kutlarım.
Brüksel’de uluslararası ilişkilerdeki popülist gelişmeler ve gelecekteki etkileri üzerine bir konuşma yaptım ve soruları cevaplandırdım. Bu vesileyle cumhurbaşkanı ve siyasetçi eski arkadaşlarla da görüşme fırsatım oldu.
Dün İstanbul’da ziyaretime gelen Enver ile uzun yıllara dayanan arkadaşlık hasretini giderdik, sohbet ettik.
İslam dünyasının en parlak siyasetçilerinden biri olan Enver İbrahim, 11 yıl haksız yere hapis yattıktan sonra partisinin Malezya seçimlerini kazanmasıyla özgürlüğüne kavuşmuştu.
Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyor herkese mutluluk ve refah diliyorum.
Ömrünü mücadeleyle geçirmiş, halkına bağımsız bir devlet bırakan Aliya İzzetbegoviç devlet adamlığının ötesinde gelecek vizyonu olan fikir ve düşünce insanıydı. Aliya İzzetbegoviç'i vefatının 15. yıl dönümünde rahmetle anıyorum.
Twiends™ uses the Twitter™ API, displays it's logo & trademarks, and is not endorsed or certified by them. These items remain the property of Twitter. We do not sell followers, we only provide display advertising. Bots & fake accounts are not permitted on twiends. © 2009