Grow Your Twitter Free
Want To Grow Your Twitter?
We help other people find and follow you on Twitter.
Key Info:
Started in 2009
Over 5 million signups
Country targeting provided
We never auto tweet to your timeline
We never auto follow others
We actively moderate our community
Please Share
Please upgrade your browser  chrome

Abdullah Gül

Yeni yılda herkese sağlık ve mutluluk diler, 2020 yılının milletimiz ve tüm insanlık için huzur ve barış getirmesini temenni ederim.
Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum.
Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlar, herkese esenlikler dilerim.
Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim.
I am saddened by the death of former French president Jacques Chirac. I cherish the memories of our friendship. He was a distinguished statesman who sincerely supported the strengthening of Turkey’s ties with Europe. I would like to express my condolences to all French people.
Görevde olduğum zaman zarfında yakın dostluk ve işbirliği içerisinde birlikte çalıştığımız Jacques Chirac’ın vefatını teessürle öğrendim.Kendisi Türkiye’nin Avrupa’yla bağlarının güçlenmesine içtenlikle destek vermiş değerli bir devlet adamıydı. Fransa halkına başsağlığı dilerim.
Kültür, sanat ve bilim dünyamızın değerli şahsiyeti, Ayasofya ve Topkapı müzeleri müdürü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Prof Dr Haluk Dursun’un zamansız kaybından büyük üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınları ile sanat ve kültür camiamıza başsağlığı diliyorum.
Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının "bu şekilde" görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır.
Herkesin Kurban Bayramını tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.
15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnip, canlarını milli irade uğruna demokrasimiz için feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
Kısa süre içinde ülkemizin en seçkin üniversitlerinden birisi olmayı başaran AGÜ’nün mezuniyet törenine katılarak öğrencilerle sevinçlerini paylaştım. Ülkemize ve insanlığa hayırlı olsun.
I am deeply saddened by the death of Mohammed Morsi, first and the only democratically elected president of Egypt. I would like to express my heart-felt condolences to all Egyptians. May Allah accept his martyrdom and may his soul rest in paradise.
Mısır’ın ilk ve tek demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin şehadetini büyük bir üzüntüyle karşıladım. Kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
Bugün Lahey’de Uluslararası Adalet Divanı’nın Barış Sarayı'nda “Barış Kültürü” konulu toplantıda Ortadoğu ile ilgili bir konuşma yaptım. Bölgede mutluluk ve refahın ancak barışla sağlanabileceğini, bunun yolunun da diyalog ve uzlaşmadan geçtiğini anlattım.
Herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini Allah'tan niyaz ederim.
Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız.
Ana muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün yapılan saldırıyı kınıyorum. Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık farkedilir.
Genç yaşta çektiği çilelerle yoğrulan Anadolu’nun dürüst ve yiğit evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybedişimizin 10. yılında rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun.
In the aftermath of the gruesome massacre that took place in New Zealand, Prime Minister @jacindaardern’s prudent speeches, integrative policies as well as her resolute and candid stance have been exemplary for all political leaders around the globe. I sincerely congratulate her.
Yeni Zelanda’da yaşanan tüyler ürpertici katliam sonrasında Başbakan Jacinda Ardern’in yaptığı sağduyulu konuşmalar, ortaya koyduğu kuşatıcı politika ve sergilediği samimi ve kararlı tavır tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir.
3)I take this occasion to extend my heartfelt thoughts and prayers for the victims in Christchurch, offer my condolences to their loved ones and wish recovery to the wounded. May Allah shower his blessings to martyrs.
2)It is of utmost importance not to give a slightest chance to such murderers and the risk of such incidences that could happen anywhere in the world.
1)I strongly condemn those ruthless villains who could not tolerate handful of Muslims and massacred scores of innocent believers worshipping in a mosque in New Zealand.
2) Bu vesileyle Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyorum.
1) Yeni Zelanda’da az sayıda bulunan Müslüman nüfusuna bile tahammülü olmayıp onlarca kişiyi camide katleden bu canileri lanetliyorum. Önemli olan dünyanın her tarafında olabilme riski olan bu tip olaylara ve yeni katillere fırsat vermemektir.
Vefatının 8. yılında Erbakan Hocamızı rahmet ve saygıyla anıyorum.
Bugün 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde popülizm konulu bir konuşma yaptım. Konuşmamda son yıllarda yükselen popülizmin çıkaracağı sorunlarla ilgili hususlara dikkat çektim. Ayrıca bu vesileyle birçok eski cumhurbaşkanı dostumla beraber olmaktan da mutluluk duydum.
2019 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış ve huzur dolu geçmesini temenni eder, herkesin yeni yılını kutlarım.
Brüksel’de uluslararası ilişkilerdeki popülist gelişmeler ve gelecekteki etkileri üzerine bir konuşma yaptım ve soruları cevaplandırdım. Bu vesileyle cumhurbaşkanı ve siyasetçi eski arkadaşlarla da görüşme fırsatım oldu.
Dün İstanbul’da ziyaretime gelen Enver ile uzun yıllara dayanan arkadaşlık hasretini giderdik, sohbet ettik.
İslam dünyasının en parlak siyasetçilerinden biri olan Enver İbrahim, 11 yıl haksız yere hapis yattıktan sonra partisinin Malezya seçimlerini kazanmasıyla özgürlüğüne kavuşmuştu.
Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyor herkese mutluluk ve refah diliyorum.
Ömrünü mücadeleyle geçirmiş, halkına bağımsız bir devlet bırakan Aliya İzzetbegoviç devlet adamlığının ötesinde gelecek vizyonu olan fikir ve düşünce insanıydı. Aliya İzzetbegoviç'i vefatının 15. yıl dönümünde rahmetle anıyorum.
2) Ara Güler, unutulmuş eski İstanbul’u şaheser fotoğraflarıyla hep canlı tutan büyük bir sanatçı olarak hep hatırlanacaktır. Bu vesileyle ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına baş sağlığı diliyor, acılarını yürekten paylaşıyorum.
1) Eserlerinden bazılarını Çankaya Köşkü koleksiyonuna kazandırdığım duayen fotoğraf sanatçısı ve muhabiri Ara Güler’in vefatı hepimize büyük üzüntü yaşattı.
Bu sabah Batman’da hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz hepimizin yüreğini dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ordumuzun ve milletimizin başı sağolsun.
Hafta sonu Kars ziyaretimde bir zamanlar büyük nüfusu ve canlı hayatıyla bölgenin cazibe merkezi olan ANİ’yi gezdik.Vaktiyle askeri mıntıka olan yeri cumhurbaşkanlığımda herkesin ziyaretine açık hale getirilmesini sağlamıştım. Kars’ta çok kültürel canlılık görmekten memnun oldum.
Herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, Allah'tan milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa iyilikler vermesini niyaz ediyorum.
+++ Against this threat, all nations including Americans should stand together as one to promote world peace, free trade and prosperity.
. @realDonaldTrump tweeting shamefully with regards to Turkey, unfortunately has become a genuine global danger since from the day he become GOP candidate for @POTUS with his erratic remarks and policies bearing no value and principle. +++
Türkiye ile ilgili utanç verici twitler atan Amerika Başkanı Trump başkanlığa aday olduğu ilk günden bugüne hiçbir değer ve ilke tanımayan söylem ve politikalarıyla küresel bir tehlike oldu. Bu tehdide karşı tüm ülkeler barış ve ticaret için dayanışma içinde olmalıdır.
Hakkari Yüksekova’da terör saldırısı sonucu şehit edilen kahraman subayımızın eşi Nurcan Karakaya ve minik yavrusuna Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Umarım bu cinayet içeride ve dışarıda PKK’ya hala sempatiyle bakanların gözünü açar.
15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü canlarıyla durduran değerli kardeşim Erol Olçok, sevgili oğlu Abdullah Tayyip ve tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun.
Kısa süre içinde Türkiye'nin en iyi üniversitelerinin arasına katılmayı başaran AGÜ ilk mezunlarını verdi. Bende bölüm birincilerinin diplomalarını vererek mutluluklarını paylaştım.
Herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ederim.
2011 yılında "sanat tarihi" dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü takdim ettiğim, sanat ve kültür hayatımızın önemli simalarından Prof. Dr. Semavi Eyice‘ye Allah’tan rahmet niyaz eder, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.
By destroying two-state solution in the Middle East and leading to massacre of long time opressed Palestinians, President Trump's Jerusalem decision has already been recorded in one of the dark pages of history for the USA.
ان قرار القدس الذي اتخذه الرئيس ترامب والذي اجهز على حل الدولتين واثار الغضب في الشرق الاوسط وفتح الطريق امام قتل الشعب الفلسطيني المغبون سيبقى لطخة سوداء في تاريخ الولايات المتحدة الامريكية.
Başkan Trump’ın Ortadoğu’da iki devletli çözümü yok eden ve mazlum Filistin halkının katledilmesine yol açan Kudüs kararı, Amerika için yüz karası olarak tarihe geçecektir.
 
Twiends uses the Twitter™ API, displays it's logo & trademarks, and is not endorsed or certified by them. These items remain the property of Twitter. We do not sell followers, we only provide display advertising. Bots & fake accounts are not permitted on twiends.