Please upgrade your browser to make full use of twiends.   chrome   firefox   ie   safari  
Create your own wall, sign in free!
Recep Tayyip Erdoğan
turkey 4,966,983 followers
Biz kimin ne dediğinden çok tarihimizin, anayasa ve yasalarımızın,en önemlisi de vicdanlarımızın ne dediğine bakacak ve böyle ilerleyeceğiz.
Gösteri yapanın hakkı kadar, iş yerleri yakılıp yıkılan esnafın hakkı savunulmazsa oradan kaos doğar, karmaşa doğar.
Protesto yapanın özgürlüğü kadar, evladı vahşice katledilen annenin hakkı savunulmazsa oradan adaletsizlik doğar.
Sosyal medyanın özgürlüğü kadar, sosyal medyada hakları ihlal edilenlerin özgürlüğü savunulmazsa oradan özgürlük değil, hak ihlali doğar.
Sayın Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan Afganistan dönüşü uçaktan Kutluğ Ataman'ı arayarak tebrik etti #AltinPortakal2014
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
HSYK seçimlerinde kazanan milletimiz olmuştur, yargı bağımsızlığı olmuştur. HSYK, artık vicdanları rahatlatacak bir yapıya kavuşmuştur.
Yeni HSYK üyelerine başarılar diliyorum. Yargıya, vicdanlara vesayet koymak isteyenlere hakim ve savcılarımız gereken cevabı vermiştir.
Kütüphane, okul yakan, barbar terör örgütüne de bu terör örgütünün gölgesinde siyaset yapanlara da yazıklar olsun.
Türkiye Cumhuriyeti, üç-beş sokak serserisine boyun eğmeyecektir. Huzurun bozulmasına, yıkmaya, yakmaya boyun eğmedik, eğmeyiz.
Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın: Türkiye, yağmacıların, vandalların çarkına kapılacak bir ülke değil.
Vandallar, yağmacılar sokakları karıştırdıkça bizler kardeşlik bağlarımızı daha da sıklaştıracak, birbirimize daha çok kenetleneceğiz.
Milletimizden rica ediyorum, huzurumuzu bozmak, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak isteyenlerin oyunlarına gelmeyin.
Biz sorunların sokakta, dağda değil, silahla değil konuşarak ve siyaset zemininde çözümünü istiyoruz.
Biz, samimi olarak akan kanın durmasını, gözyaşlarının dinmesini, barış ve huzurun tesis edilmesini istiyoruz.
Çözüm süreci, şımarıklığa göz yummak değildir. Çözüm süreci, boyun eğmek, tehditlerden korkup geri çekilmek değildir.
Tüm krizler başladığı andan itibaren bizim tarafımız hep barış, diyalog, insanların özgürce ve emniyet içinde yaşamaları oldu.
Türkiye, bölgemizde yaşanan çatışmaların hiçbirinde taraf değildir.Türkiye, hiçbir mezhebin,etnik kökenin yanında ya da karşısında değildir.
Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın ülkemiz, İslâm âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Süleyman Şah Saygı Karakolu Personeline Hitaben Kurban Bayramı Mesajı tccb.gov.tr/basin-aciklama…
İnanıyorum ki, yargı mensupları onurlarına ve ülke çıkarlarına sımsıkı sahip çıkarak, yargıyı teslim alma girişimlerine dur diyeceklerdir.
Herkes bilmelidir ki, ilkesi, kuralı, sınırı, ahlâkı olmayan bir yapı, hiç kimseye fayda sağlamaz.
Siyaset, bu tür bürokratik vesayet girişimlerine taviz veremez, verdiği anda kendi varlığını inkâr eder.
Paralel Yapı, devlet aygıtını kullanarak siyaseti şekillendirmek arzusunda ancak bu, tipik bir bürokratik vesayet girişimidir.
TBMM'ye istikamet çizmek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerini tayin ve tenzil etmek için sandık dışındaki her yol, her yöntem gayrimeşrudur.
Milletin kararı, mukadderat dahilinde her kararın üzerindedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni şekillendirecek yegâne vasıta, sandıktır.
Türkiye, sadece son 3 yıl içinde, 3 seçime şahit olmuş ve milletin iradesi son derece şeffaf bir şekilde sandığa yansımıştır.
İslâm kelime itibarı ile 'silm' yani barış tanımından türemiştir. Barış dini olan İslâma kimse kalkıp da terörü yakıştıramaz.
Biz, bugüne kadar 'İslâmî Terör' diye bir kavramı asla ve asla kabul etmedik, kabul etmiyoruz.
Türkiye, ayrım yapmaksızın her türlü terörün ve terör örgütünün karşısında bir ülkedir.
Biz 2023’e şehitlerimizin ruhaniyetini alarak, milletimizin hayır duasını alarak ve ahilik kültürünü yeniden hatırlayarak yürüyeceğiz.
Yeni Türkiye, unutulanların hatırlandığı bir Türkiye’dir. Yeni Türkiye, bizi biz yapan değerlerin yeniden ihya edildiği Türkiye’dir.
12. Cumhurbaşkanı olarak göreve başladığım bu ilk saatlerde şahsıma bu görevi tevdi eden aziz milletime şükranlarımı sunuyorum.
Adalet ve Kalkınma Partisi'ni, yani aşkımı, sevdamı, tutkumu ve kavgamı da önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum.
Yeni Genel Başkan ve Başbakan adayımıza şimdiden başarılar diliyorum. Teşkilatımızın her bir mensubunu Rabbime emanet ediyorum.
Partimizde sadece Genel Başkan'ın ismi değişiyor. Heyecanımız aynı. Hedeflerimiz aynı. Birliğimiz, kardeşliğimiz, yol arkadaşlığımız aynı.
AK Parti, bir tek adam partisi olmadı ve olmayacak. Kurulduğu günden itibaren AK Parti, istişareyle, ortak akılla karar alan bir parti oldu.
Bugün yeni Türkiye'nin doğum günüdür. Yeni Türkiye; yeni bir siyasete, yeni bir sosyolojiye, yeni bir ekonomiye tekabül ediyor.
Unutmayalım ki, 'Ben yoksam dava da olmaz.' diyenler, 'Ben olmazsam dava ilerlemez.' diyenler kibir tuzağına düşmüş, baştan kaybetmişlerdir.
Bu davanın bahtı AK, gönlü AK Gençleri; sizler, bu milletin umudu, kutlu davanın kahraman neferlerisiniz. Sizleri gönülden selamlıyorum.
Davamızı oya gibi işleyen, Kadın Kolları Teşkilatımızı bir kez daha özellikle selamlıyor ve şükranlarımı sunuyorum.
13. yaşındaki AK Parti teşkilatı kuşkusuz her türlü övgüyü hak ediyor. AK Parti teşkilatında görev almış herkesi selamlıyorum.
Yaptığımız yoğun istişareler neticesinde yeni Genel Başkan adayımız @Ahmet_Davutoglu olmuştur, hayırlı uğurlu olsun.
Bizim kadromuz karnından konuşan bir kadro değildir, bizim kadromuz medya üzerinden irtibat kuran bir kadro değildir ve olmayacak.
Biz kulislerin istikamet çizdiği değil, ilkelerin ve istişare kurallarının istikamet çizdiği bir partiyiz.
Sırtımızı önce Hakk'a, sonra halka dayadık ve hak bildiğimiz yolda sarsılmadan, istikametimizden sapmadan bugünlere kadar geldik.
13 yıl boyunca içerideki ve dışarıdaki güç odakları tarafından yapılan tüm saldırılara göğüs gerdik ve kurulan tüm tuzakları altüst ettik.
Bu köklü hareketin sancağını onurla, gururla, şerefle taşımış ve taşıyan tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
Artık eski tartışmaları eski Türkiye'de bırakalım. Bugün inşallah muhasebe yapma, kırgınlıkları unutma, gönül diliyle konuşma günüdür.
Bugün seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir. Bugün bir kez daha milli irade ve demokrasi kazanmıştır.