Please upgrade your browser to make full use of twiends.   chrome   firefox   ie   safari  
Create your own wall, sign in free!
Recep Tayyip Erdoğan
turkey 4,737,751 followers
Biz 2023’e şehitlerimizin ruhaniyetini alarak, milletimizin hayır duasını alarak ve ahilik kültürünü yeniden hatırlayarak yürüyeceğiz.
Yeni Türkiye, unutulanların hatırlandığı bir Türkiye’dir. Yeni Türkiye, bizi biz yapan değerlerin yeniden ihya edildiği Türkiye’dir.
12. Cumhurbaşkanı olarak göreve başladığım bu ilk saatlerde şahsıma bu görevi tevdi eden aziz milletime şükranlarımı sunuyorum.
Adalet ve Kalkınma Partisi'ni, yani aşkımı, sevdamı, tutkumu ve kavgamı da önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum.
Yeni Genel Başkan ve Başbakan adayımıza şimdiden başarılar diliyorum. Teşkilatımızın her bir mensubunu Rabbime emanet ediyorum.
Partimizde sadece Genel Başkan'ın ismi değişiyor. Heyecanımız aynı. Hedeflerimiz aynı. Birliğimiz, kardeşliğimiz, yol arkadaşlığımız aynı.
AK Parti, bir tek adam partisi olmadı ve olmayacak. Kurulduğu günden itibaren AK Parti, istişareyle, ortak akılla karar alan bir parti oldu.
Bugün yeni Türkiye'nin doğum günüdür. Yeni Türkiye; yeni bir siyasete, yeni bir sosyolojiye, yeni bir ekonomiye tekabül ediyor.
Unutmayalım ki, 'Ben yoksam dava da olmaz.' diyenler, 'Ben olmazsam dava ilerlemez.' diyenler kibir tuzağına düşmüş, baştan kaybetmişlerdir.
Bu davanın bahtı AK, gönlü AK Gençleri; sizler, bu milletin umudu, kutlu davanın kahraman neferlerisiniz. Sizleri gönülden selamlıyorum.
Davamızı oya gibi işleyen, Kadın Kolları Teşkilatımızı bir kez daha özellikle selamlıyor ve şükranlarımı sunuyorum.
13. yaşındaki AK Parti teşkilatı kuşkusuz her türlü övgüyü hak ediyor. AK Parti teşkilatında görev almış herkesi selamlıyorum.
Yaptığımız yoğun istişareler neticesinde yeni Genel Başkan adayımız @Ahmet_Davutoglu olmuştur, hayırlı uğurlu olsun.
Bizim kadromuz karnından konuşan bir kadro değildir, bizim kadromuz medya üzerinden irtibat kuran bir kadro değildir ve olmayacak.
Biz kulislerin istikamet çizdiği değil, ilkelerin ve istişare kurallarının istikamet çizdiği bir partiyiz.
Sırtımızı önce Hakk'a, sonra halka dayadık ve hak bildiğimiz yolda sarsılmadan, istikametimizden sapmadan bugünlere kadar geldik.
13 yıl boyunca içerideki ve dışarıdaki güç odakları tarafından yapılan tüm saldırılara göğüs gerdik ve kurulan tüm tuzakları altüst ettik.
Bu köklü hareketin sancağını onurla, gururla, şerefle taşımış ve taşıyan tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
Artık eski tartışmaları eski Türkiye'de bırakalım. Bugün inşallah muhasebe yapma, kırgınlıkları unutma, gönül diliyle konuşma günüdür.
Bugün seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir. Bugün bir kez daha milli irade ve demokrasi kazanmıştır.
Bugün, 27 Mayıs'ın Türkiye'ye dayattığı Cumhurbaşkanı anlayışı ortadan kalkmış, 27 Mayıs 1960 parantezi artık kapanmıştır.
Şahsımı Cumhurbaşkanı olarak tayin eden aziz milletime şükranlarımı sunuyorum.
Nihayete erdirdiğimiz bu yolculukta Allah kusurlarımızı affetsin, yeni yolculuğumuzda Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin.
Allah'ım! Bize takatimizin yetmeyeceği yükü yükleme, doğru yoldan ayırma. Dirliğimizi ve birliğimizi bozma, bozmak isteyenlere fırsat verme.
Bu aziz milletin yüreğini yakan Somali'ye, Myanmar'a, tüm dünyaya sen merhamet et. Bizi Resulü'nün izinden ayırma Ya Rab!
Allah'ım sen Gazze'yi bu aziz milletin duasıyla aziz et, Suriye'yi ferahlat. Irak'ı muhafaza et.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında son durağımız Konya. #MilletinAdamiKonyada
Biz, Türkiye'de İnsansız Hava Aracı üretirken, CHP sabah akşam başörtüsü ile uğraşıyor. Ey CHP, bu şekilde bizim seviyemize ulaşamazsın.
Kardeşlerim, büyük güne son bir gün kaldı. 27 ilde miting yaptık, ilçelerle birlikte bu sayı 40'ı buldu. Yarın 41 kere maşallah diyeceğiz.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında bugünkü ikinci durağımız Ankara. #AnkaraMilletinAdamiyla
Son 2 gün, gönüllü hareketimiz için ise sadece başlangıç. Platformda olmak, bu yürüyüşe katılmak için formu doldurun rte.com.tr/tr/gonullu-ol
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
20:30-23:00 arası G O Paşa meydanda #ErdoganGönülleri'nin yaptığı video-animasyonların barkovizyon gösterisine davetlisiniz
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
Bizim davamızda 'ben' yok 'biz' var. Biz, millete hizmetkârlık için yola çıkmış dava arkadaşlarıyız.
Partimizin içine fitne yerleştirmek için çok uğraştılar ama başaramadılar. Pusuda bekleyenler,dava anlayışımızı anlayamadılar, anlayamazlar.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında bugünkü ilk durağımız Kayseri. #MilletinAdamiKayseride
Hergün değişik bir çalışma ile ses getiren @RTEgonulluleri şimdi de Erdoğan Animasyonu ile izleme rekorları kırıyor youtu.be/Sf2QMHmSrF8
Retweeted by Recep Tayyip Erdoğan
Hadi bakalım söylüyorum: 'Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli- Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.'
MHP reklam filmimizden rahatsız olmuş. Neden? Ezan sesi ve seccadeden dolayı. CHP ile ittifak kuranın akıbeti bu olur.
Hiç kimse bize mahalle baskısı yapamaz. Biz hakkı savunurken hiç kimse bizi susturamaz. Artık hiçbir odak bize istikamet çizemez.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında bugünkü ikinci durağımız Gaziantep. #BüyükHedeflereGaziAntep
Eski Türkiye geride kaldı. Boynunu büken, gündemi belirlenen, özür dileyen Türkiye artık geride kaldı.
Pensilvanya'ya sormazlar mı, itikafa niye Gaziantep'te, Malatya'da, İstanbul'da girmiyorsun da Pensilvanya'da giriyorsun diye?
Kardeşlerim, artık Pensilvanya'nın da dengesi bozuldu, ağzından çıkanı kulağı duymuyor, kendi ülkesinin milletine ağır beddualar ediyor.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında bugünkü ilk durağımız Malatya. #MilletinAdamiMalatyada
Genel Başkanı olduğum, arkadaşlarımla bugünlere taşıdığımız AK Parti, konjonktürel bir parti değil, çok köklü siyasi bir harekettir.
Şahıslar gelip giderler, biz fâniyiz. Baki davalar hiçbir zaman fâni şahsiyetlerle koruma altına alınamaz.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında bugünkü ikinci durağımız Muğla. #BüyükHedeflereMugla
Kendisini piyasaya sürenlerin üslubuna bakmadan bize üslup dersi vermeye çalışan Ekmel gitsin o dersi Pensilvanya'daki hocasına versin.