Please upgrade your browser to make full use of twiends.   chrome   firefox   ie   safari  
Recep Tayyip Erdoğan
turkey 4,597,712 followers
Adalet ve Kalkınma Partisi'ni, yani aşkımı, sevdamı, tutkumu ve kavgamı da önce Allah'a, sonra sizlere emanet ediyorum.
Yeni Genel Başkan ve Başbakan adayımıza şimdiden başarılar diliyorum. Teşkilatımızın her bir mensubunu Rabbime emanet ediyorum.
Partimizde sadece Genel Başkan'ın ismi değişiyor. Heyecanımız aynı. Hedeflerimiz aynı. Birliğimiz, kardeşliğimiz, yol arkadaşlığımız aynı.
AK Parti, bir tek adam partisi olmadı ve olmayacak. Kurulduğu günden itibaren AK Parti, istişareyle, ortak akılla karar alan bir parti oldu.
Bugün yeni Türkiye'nin doğum günüdür. Yeni Türkiye; yeni bir siyasete, yeni bir sosyolojiye, yeni bir ekonomiye tekabül ediyor.
Unutmayalım ki, 'Ben yoksam dava da olmaz.' diyenler, 'Ben olmazsam dava ilerlemez.' diyenler kibir tuzağına düşmüş, baştan kaybetmişlerdir.
Bu davanın bahtı AK, gönlü AK Gençleri; sizler, bu milletin umudu, kutlu davanın kahraman neferlerisiniz. Sizleri gönülden selamlıyorum.
Davamızı oya gibi işleyen, Kadın Kolları Teşkilatımızı bir kez daha özellikle selamlıyor ve şükranlarımı sunuyorum.
13. yaşındaki AK Parti teşkilatı kuşkusuz her türlü övgüyü hak ediyor. AK Parti teşkilatında görev almış herkesi selamlıyorum.
Yaptığımız yoğun istişareler neticesinde yeni Genel Başkan adayımız @Ahmet_Davutoglu olmuştur, hayırlı uğurlu olsun.
Bizim kadromuz karnından konuşan bir kadro değildir, bizim kadromuz medya üzerinden irtibat kuran bir kadro değildir ve olmayacak.
Biz kulislerin istikamet çizdiği değil, ilkelerin ve istişare kurallarının istikamet çizdiği bir partiyiz.
Sırtımızı önce Hakk'a, sonra halka dayadık ve hak bildiğimiz yolda sarsılmadan, istikametimizden sapmadan bugünlere kadar geldik.
13 yıl boyunca içerideki ve dışarıdaki güç odakları tarafından yapılan tüm saldırılara göğüs gerdik ve kurulan tüm tuzakları altüst ettik.
Bu köklü hareketin sancağını onurla, gururla, şerefle taşımış ve taşıyan tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
Artık eski tartışmaları eski Türkiye'de bırakalım. Bugün inşallah muhasebe yapma, kırgınlıkları unutma, gönül diliyle konuşma günüdür.
Bugün seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir. Bugün bir kez daha milli irade ve demokrasi kazanmıştır.
Bugün, 27 Mayıs'ın Türkiye'ye dayattığı Cumhurbaşkanı anlayışı ortadan kalkmış, 27 Mayıs 1960 parantezi artık kapanmıştır.
Şahsımı Cumhurbaşkanı olarak tayin eden aziz milletime şükranlarımı sunuyorum.
Nihayete erdirdiğimiz bu yolculukta Allah kusurlarımızı affetsin, yeni yolculuğumuzda Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin.
Allah'ım! Bize takatimizin yetmeyeceği yükü yükleme, doğru yoldan ayırma. Dirliğimizi ve birliğimizi bozma, bozmak isteyenlere fırsat verme.
Bu aziz milletin yüreğini yakan Somali'ye, Myanmar'a, tüm dünyaya sen merhamet et. Bizi Resulü'nün izinden ayırma Ya Rab!
Allah'ım sen Gazze'yi bu aziz milletin duasıyla aziz et, Suriye'yi ferahlat. Irak'ı muhafaza et.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kapsamında son durağımız Konya. #MilletinAdamiKonyada